Biuro Rachunkowe WALLA Winfryd Blaik
Napisz do nas Mapa witryny
Ulgi w podatku dochodowym

 
Ulgi i odliczenia w podatku dochodowym.

Co rok wszystkich nas czeka obowiązek złożenia zeznania rocznego więc warto pamiętać, że możemy skorzystać z ulg i odliczeń. Poniżej prezentujemy kilka z nich.>> Wpłaty na emeryturę - IKZE

Podatnik posiadający indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego może dokonywać odliczenia podatkowego. Odliczeniu podlegają wpłaty na IKZE, które maksymalnie wynoszą
1,2-krotność przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok. Uprawnieni do ulgi są podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych, wg podatku liniowego albo korzystający z formy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.


>> Ulga prorodzinna
Rodzice rozliczający się wg. skali podatkowej mają prawo do odpisania od podatku ulgi prorodzinnej, a od stycznia 2014 roku kwoty odpisów wzrastają dla rodzin wielodzietnych. Ponadto po zmianach jeśli kwota odprowadzonych zaliczek na podatek dochodowy będzie niższa od przysługującej ulgi, nadwyżka zostanie wypłacona jako nadpłata podatku, ale tylko do kwoty zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne.


>> Ulga z tytułu darowizny

Odliczyć od podatku można darowizny na rzecz organizacji realizujących cele pożytku publicznego, a także darowizny na rzecz kościołów. W przypadku instytucji kościelnych odliczenie przysługuje wyłącznie w przypadku darowizn dokonanych:
- na rzecz kultu religijnego,
- na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła Katolickiego.NIE ZAPOMNIJ!
Aby skorzystać z ulg należy gromadzić niezbędną dokumentację potwierdzającą prawo do korzystania z nich.
Po więcej informacji zapraszamy do biura.

Zachęcamy również do skorzystania z formularza kontaktowego.
Napisz do nas
Treść wiadomości
Imię i Nazwisko
e-Mail
Firma
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Biuro Rachunkowe Walla Winfryd Blaik z siedzibą w Nakle przy ul. Strzeleckiej 35 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Biuro Rachunkowe Walla Winfryd Blaik. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kontakt
Biuro Rachunkowe WALLA Winfryd Blaik
ul. Strzelecka 35
46-050 Nakło
tel. (77) 403 23 40
fax. 77 403-23-40
blaik@biurowalla.pl
Doradca Podatkowy
> Na górę
Projekt i wykonanie BerMar multimedia