Biuro Rachunkowe WALLA Winfryd Blaik
Napisz do nas Mapa witryny
Aktualność "Europejski Nakaz Zapłaty czyli jak odzyskać dług z zagranicy"


Celem Europejskiego Nakazu Zapłaty jest uproszczona i przyspieszona procedura ściągalności zobowiązań pieniężnych o charakterze transgranicznym. Z jego pomocą wierzyciel może dochodzić spłaty należności pieniężnych, w sprawach cywilnych i handlowych od dłużników mających miejsce zamieszkania lub siedzibę w państwie członkowskim (z wyjątkiem Danii). Wszystko to bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych postępowań oraz stawiania się przed sądem. W przypadku negatywnego wyniku sprawy dla powoda, może on dochodzić swoich roszczeń ponownie w tym samym trybie, a także w alternatywnych postępowaniach.

Od otrzymania Europejskiego Nakazu zapłaty jest 30 dni na zgłoszenie sprzeciwu.

Wszystkie niezbędne formularze znajdują się na portalu „e-Sprawiedliwość”


W Polsce również istnieje podobna możliwość dochodzenia swoich roszczeń uproszoną drogą przez portal e-Sąd. Podobnie jak w przypadku ENZ nie ma konieczności stawiania się przed sądem, a dłużnikowi przysługuje 14-dniowy okres w którym może wnieść sprzeciw, jeśli z wydanym nakazem się nie zgadza.


Po więcej informacji zapraszamy do Biura.


LINK do portalu „e-Sprawiedliwość”: https://e-justice.europa.eu/content_european_payment_order_forms-156-pl.do

LINK do portalu e-Sąd: https://www.e-sad.gov.pl/
DATA PUBLIKACJI: 2015-07-31 » Pozostałe aktualności
Napisz do nas
Treść wiadomości
Imię i Nazwisko
e-Mail
Firma
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Biuro Rachunkowe Walla Winfryd Blaik z siedzibą w Nakle przy ul. Strzeleckiej 35 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Biuro Rachunkowe Walla Winfryd Blaik. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kontakt
Biuro Rachunkowe WALLA Winfryd Blaik
ul. Strzelecka 35
46-050 Nakło
tel. (77) 403 23 40
fax. 77 403-23-40
blaik@biurowalla.pl
Doradca Podatkowy
> Na górę
Projekt i wykonanie BerMar multimedia